16 Şubat 2009 Pazartesi

İnternetten içki siparişi ve içki fiyatları

İnternetten içki fiyatlarını öğrenmek için geçen hafta Migros'un sanal marketini önerdim. Sizin olduğunuz yere dağıtım yapmasalar bile en azından merak ettiğiniz içkinin kaça satıldığı hakkında fikir edinebiliyorsunuz.

Fiyat öğrenmeye ek olarak artık internetten içki siparişi vermeye imkan sağlayan, kurye ile evlere dağıtım yapan siteler var. Bunlardan bir tanesi İçkiburada.com. İçkiburada'nin linki size kolaylık olması açısından sayfamızın sağ sütununda duracak.

Konu açılmışken değişik içkilerin fiyatlarından biraz bahsedelim. Yerli biralar genelde 2TL civarında oluyor, 500ml şişe ve kutular için. Yabancı biralar ise 330ml şişelerde satılıyor ve 3-4TL gibi fiyatlara sahip oluyor.

Rakılar 20 ile 40TL arasında değişiyor markasına ve çeşidine göre.

Votkada ve cinde dünyaca bilinen markalar 35-50TL arasında. Ama 22TL'ye bile bulmak mümkün.

Viskilerde çeşit çok olduğu için fiyatlar da çok farklı olabiliyor. Ama harmanlanmış (blended) İskoç viskileri 40 ile 70TL arasında oluyor çoğunlukla. Amerikan viskileri de 60TL civarında. Malt viskiler az bulunduğu için fiyatları çok değişebiliyor. O yüzden almadan önce fiyat araştırması yapmanızda fayda var.

Tekilalar 50-60TL gibi fiyatlara satılıyor. Tekila kalite açısından viski ve votkaya oranla pahalı kalıyor Türkiye'de ve Avrupa'da.

Brendi ve özellikle orta kalite konyak da her yerde bulunmuyor. Bulunsalar 40-70TL aralığında olmalarını beklerim. Üst kalite konyakları ise 80-150TL arasında bulabiliyorsunuz.

Afiyet olsun.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Online içki siparişi yasaklandığı için içki siteleri artık içki kataloğu olarak hizmet veriyor. www.ickiburada.com ya da www.mahzengurme.com u ziyaret edebilirsiniz.

Adsız dedi ki...

artık online içki siparişi veremiyoruz; ickiburada.com dan içkilere bakıp duruyoruz:)